Návštěva profesora Stanfordské university na katedře radioelektroniky ČVUT v PrazeKatedru radioelektroniky Fakulty elektrotechnické ČVUT navštívil prof. Per Enge, ředitel laboratoře družicové navigace na Stanfordské universitě v Palo Alto, Kalifornie, USA. Prof. Per Enge je v současné době považován za jedničku v GPS. Je nejbližším spolupracovníkem prof. Parkinsona, který téměř 20 let řídil vývoj a výstavbu systému GPS.

Prof. Per Enge přednesl přednášku o využití systémů GPS a GALILEO v letectví, které se kromě pracovníků ČVUT zúčastnilo 42 odborníků z Ministerstva dopravy, Českých aerolinií, Řízení letového provozu, Mesitu Uherské Hradiště, ELDIS Pardubice a dalších institucí a podniků.

Uzavřel předběžnou dohodu s katedrou radioelektroniky o výměně doktorandů a učitelů působících v oblasti družicových navigačních systémů.

Prof. Per Enge dále navštívil ELDIS Pardubice, kde se seznámil s výrobou radarů.

Jeho přáním bylo navštívit také českou vesnici, proto se zastavil při cestě do Pardubic v Rohovládově Bělé, kde ho přijal starosta obce, navštívil místní školu, kostel a hřbitov. Návštěvy se zúčastnila i jeho manželka, která je učitelkou základní školy; kvalita české základní školy ji překvapila. Oba manželé spolu s jejich 18 letým synem navštívili dále Český Krumlov. Při té příležitosti zavítali i do tábora studentů ČVUT nazvaného Technická přestávka v Bělčicích u Blatné.

Prezentace „Aircraft Landing Systems Based on GPS & Galileo“ přednesená 4. 8. 2005 na Fakultě elektrotechnické ČVUT (PDF 2,74 MB).Vytvořeno: 12. srpna 2005, Pavel Puričer, puricep<na>fel<tecka>cvut<tecka>cz., K13137 ČVUT FEL